Сайтобудування

Теза: Співробітник бібліотеки райцентру має вміти будувати й підтримувати у робочому стані сайти.

Хоча б для того, щоб навчити цій начебто хитромудрій справі:
  1. Кожного випускника середньої школи, що вирішив навчатись далі.
      
  2. Кожного лідера районної громадської організації, бо що то за організація без сайту?
      
  3. Кожного місцевого підприємця, бо сайт - ключ до стабільного зростання його бізнесу.
І цілком можливо, що те вміння дозволить бібліотекарю і його основну роботу виконувати на новому рівні? Але то ще невідомо. Може й ні. А з навчанням читачів - то однозначно.

Втім, скажуть нам, створення сайтів - то ж професійне завдання для людей з освітою у галузі інформатики. Бібліотекар в принципі не може займатись цією справою!

Ну, як згадати, що Гугль чи Фейсбук - то сайти, тоді маємо погодитись: створення таких Інтернет-об'єктів дійсно є полем діяльності великих професійних колективів. Бібліотекарю районного закладу культури таку задачу не здолати.

Але є інші сайти. Багато прикладів можна знайти тут: http://bibrc.blogspot.com/p/blog-page_14.html.

Сайт гуртка краєзнавців містечка ХХХ.

Сайт хорової капели села УУУ.

Сайт секції квіткарів "Іріс" міста ZZZ.

Такі сайти точно є. Але ті, що ми можемо побачити, скоріше за все створені у парадигмі "сайт як високотехнологічний об'єкт руками програміста на замовлення бібліотекаря". А після створення ці сайти живуть уже своїм життям без змін. Вони поступово наповнюються інформацією заданої структури, але не змінюються структурно, тематично. І як на час створення сайту замовлення на відповідний розділ не було, то цей розділ ніколи і не з'явиться на тому сайті.

Сьогодні є всі умови для того, аби змінити парадигму. І започаткувати створення сайтів руками бібліотекарів як засобів культури широкого вжитку (масової культури?)

О, ні-ні-ні - не дай бог залізти в сферу інтересів культурологів. Нехай вони сперечаються з цих складних питань теоретичного характеру, нам цікавий практичний бік справи.

От ви, шановний читачу, ви вмієте клепати сайти? А хочете навчитись?

Як хочете, то вам сюди: http://mykbibbosbb.blogspot.com/p/blog-page.html

А як не хочете, то даруйте, що відволікли цією писаниною від більш важливих справ. Втім, походіть по сторінках цього сайту, подивіться. Майте на увазі: для того, щоб зробити щось подібне, вам жодного інформатичного університету закінчувати не треба. Згаданий на тому посиланні дистанційний навчальний курс (власне, невеличка брошурка) - і вправи. Консультації гарантовані, як знадобляться, в рамках нашої дискусійної групи.

Не знаю, що там культурологи у змісті Інтернет-об'єктів визнають частиною маскульту, а що піде якимись іншими категоріями, але у практичній площині все зводиться до особистого вибору. "Я зроблю" чи "мені зроблять". Філософське питання, яке Несторівська група (див. https://drive.google.com/open?id=0BxXYRfo_CqawT3ZGNjZpdVlYZ0E&authuser=0 ) виводить з радянського спадку у ціннісному, ментальному полі сучасного українця. Пасивність, очікування того, що хтось колись щось якось зробить для нього. Замість "я сам зроблю - тут і зараз".

Ну от, ті, хто взявся навчатись, навчаються, а хто не схотів, ті мають час зануритись у філософію. Ні, нехай вибачить нас найдревніша наука - у "філософію".

І на закуску: http://bibrc.blogspot.com/2015/06/blog-post_53.html






7 коментарів:

  1. Ось продовження теми: http://bibrc.blogspot.com/2015/06/blog-post_30.html

    ВідповістиВидалити
  2. А це Автобан. Бібліотечний.
    http://bibliote4nyj-autoban.blogspot.com/p/blog-page_23.html?showComment=1437748348649
    Дуже багато думок пробуджує.

    ВідповістиВидалити
  3. А ось ціла купа блогів які, я думаю, бібліотекарі самі собі створили: http://molod.ula.org.ua/samoosvita/profesijni-blogi
    Чи не самі, може їм ті блоги сформували програмісти, а бібліотекарі тільки в них пишуть? То поки що не відомо точно. Але з часом ми в цьому питанні розберемося.

    ВідповістиВидалити
  4. А це документи, що їх підготували в рамках проекту Культура 2025.
    Вони характеризують проблеми з комунікацією:
    http://culture2025.org.ua/wp-content/uploads/2015/02/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-2-1.pdf

    http://culture2025.org.ua/wp-content/uploads/2015/02/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-1-1.pdf

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. І от тепер давайте подумаємо, чи не є сайтобудуваня одним з ефективних засобів подолання проблеми?

      Видалити
  5. Ще до теми: http://bibrc.blogspot.com/2015/12/blog-post.html

    ВідповістиВидалити