Типова стратегія

Вам доводилось бачити стратегію розвитку  бібліотеки? Ні? Це легко виправити, будь ласка:  https://facebook.com/groups/1135356153149066?view=files

Як що, може, незрозуміло - заходьте до групи, питайте:  https://facebook.com/groups/1135356153149066?view=info

Щоправда, мусимо визнати, що на цьому галерея позитивних прикладів вичерпалась. І це погано, бо хіба не суттєвим фактором ефективного розвитку будь-якої конкретної бібліотеки є наявність у неї стратегії? То що робити?

Навчатись. От хоч би й тут:  http://online.vum.org.ua/course/strategichne-mislennya/

Так, вгадали, я той курс пройшов і тепер хочу поділитись набутими знаннями. У вигляді типової стратегії, що може бути використана будь-якою бібліотекою після певного налаштування. А почнемо з декларації про наміри або бойового гасла, короткого і енергійного повідомлення про зміст тої стратегії:

Бібліотеку - в Мережу, Мережу - в бібліотеку.

1. Кластер або стратегічне бачення

Наведена нижче схема показує стан бібліотеки райцентру ХХХ (ЦБС, звісно, але то не суттєво) у 201? році. Ні, фонди і читальний зал залишились там, де вони є сьогодні. Типова стратегія не розглядає елементи, що залишаються без змін. Вона зосереджена на структурі Інтернет-об'єктів, що перетворюють бібліотеку з мінімально присутньої в Мережі (офіційним сайтом) в частково віртуальну з підвищенням долі мережевих послуг на порядок.


2. Арт-канал

Всі наші бібліотеки радо і плідно займаються питаннями, пов'язаними з літературою, прикладним мистецтвом, обрядами чи народними традиціями.

У складі Арт-каналу сайт, Фейсбук-спільнота і Ю-тюб канал.

В процесі конкретизації типової програми колектив бібліотеки ХХХ визначає відповідального за цей напрямок роботи і той на власний розсуд визначає конкретну тематику, що її буде запроваджено у каналі до 201? року.


3. Техно-канал

Бізнес, енергозбереження, ОСББ, агротехнології - напрямок каналу.

Конкретизація за відповідальним.

4. Громадянський канал

Історія, краєзнавство, розвиток громади.

5. Сайтобудуввння

Нема сумніву у тому, що вміння робити сайти власноруч - бажана компетенція для будь-якої сучасної людини, надто молоді (див. http://www.slideshare.net/ssuser5d6556/ss-60267441 ). Відтак навчання сайтобудуванню є перспективним напрямком для бібліотеки райцентру. З урахуванням того, що данний напрямок має виконати сервісну роль для тих, що будуть портебувати розробки власних сайтів у складі визначених вище каналів.

6. Від типової до власної

Ну, ви вже зрозуміли, правда?

А. Читаємо уважно цей текст ще раз, переглядаємо посилання.

Б. Ставимо питання про те, що незрозуміло у згаданій вище групі, присвяченій саме питанням стратегії бібліотеки.

В. ХХХ, згадане по тексту, замінюємо на конкретну назву.

Г. Призначаємо відповідальних за напрямки.

Процес пішов.

Чи щось заважає. А як подумати, то що саме?




Немає коментарів:

Дописати коментар